ماهی در شکم حضرت یونس (ع)

- سلام خواهر. بفرمایید بنشینید (خانم می نشیند).

- سلام آقا. متشکر...

- (به میز اشاره می کند) خواهش می کنم این لیوان آب رو بخورید. (خانم آب را یکسره می نوشد).

- حالا بفرمایید جواب بدید که خدا کجاست؟

- خوب مسلمآ خدا همه جا هست.

- آیا خدا تو این لیوان هم هست؟ (به لیوان اشاره می کند)

- بله. این که معلومه. خدا همه جا هست. توی لیوان هم هست.

- ولی شما که آب درون لیوان رو خوردید. پس با این حساب، خدا کجاست؟

- (بعد از کمی فکر)  توی شکم من...

- خوب شما می تونید تشریف ببرید٬ خواهر...

- همین؟ تموم شد؟

- بله. به زودی با شما تماس می گیریم تا در مورد برنامه ی سال جاری با شما هماهنگ کنیم. خداحافظ.

- خیلی خیلی ممنون. خداحافظ.

این مکالمه که از نظر گذراندید، مصاحبه ی عقیدتی استخدام معلمی در آموزش و پرورش مراکز یکی از استان های مطرح کشورمان بود که حدود بیست سال پیش انجام شد.

/ 39 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هما

سلام ممنون که سر می زنين و هميشه منرو با نظراتتون راهنمايی می کنين و ممنون که اینبار در بخش نظراتم گذاشتین. همونطور که فکر می کردم علاقمندان به زبان واقعا خوششون اود. البته این به خاطرزیبایی در نوشتار خودتونه.خیلی خیلی ممنون دوباره آپم با شعری That's the way it is ازCeline dion

25+15+18

It's barbaric. Pure, pure barbaric. They actually drank out of my boot, once and I never, ever forget in my life, ever again. Thank God, I don't have to see them everyday. God bless you guys.

سعيد

بنام خدا. سلام. اعياد شعبانيه رو با کمی تاخير تبريک ميگم. کمی کسالت داشتم و حتی وبلاگ روز شنبه به روز نشد. سعی ميکنم جبران کنم. متن جالبی بود. اولا اين که اگر من جای اون خانم بودم چنان اين حاجی رو مي پيچوندم که خودش بره واسه سونوگرافی ولی جدای اين حرفها ايشون ظاهرا از همون سوفسطائيان زمان ارسطو بودن که بی چاره رو به مرگ دادن! چيزی که ميشه گفت اينه که اين راهها اثر چندانی نداره و مصلحت انديشانه نيست. من در کل با سهميه های علمی از بيخ مخالفم. حالا مال هر کی که ميخواد باشه. ياعلی. باز هم بيا.

هاپوتی

سلام. عجب سوالی بود.......زيارت قبول... اعياد گذشته مبارک

la reina

i thought about your poem and realised that you're right! i shouldn't look for miracles

ارميا

سلام بابا بزرگ ! من از این مطلبی که نوشتی اصلا تعجب نکردم!! آخه مگه تعجب داره ؟‌ اینجا ایرانه و نظامش هم ... بی خیال بحثو سیاسی نمی کنم www.red-dream.blogfa.com اگه اينجا بری می بينی که از اين اتفاقات زياد تو اين مملکت می افته!

هورمزد يعقوبي نژاد

سلام. امیدورام حالتان خوب باشد. وبلاگم را با مطلبی با عنوان : مدعی خواست که از بیخ زند ریشه ما . به روز کردم

افروز

سلام من در اين مورد هيچ شکی ندارم که اينجا ايرانه و البته اينجا قانون جنگل حکمفرماست.راستی من يکی از بيشمار دوستان سميه هستم و از طريق او با شما و بلاگتون اشنا شدم و ميدونم که شما زبان رو به خوبی زبان فارسی درک ميکنيد خوب من هم زبان ميخونم واميدوارم که شما به من هم در بهتر شدن وضعيت درسی من کمک کنيد

سعید

استان مازندران ! دیگه حاشیه رفتن نداره.