جناب آقای دکتر محمود فرشیدی

وزیر محترم آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران

بفرمایید شیرینی دانمارکی!

سوالات مطروحه در آزمون فرهنگیان آموزش و پرورش که حالا از تکفیر ابلیس عالی مقام هم شهیرتر شده اند، قطعآ و بدون ذره ای تردید بسیار حکیمانه و عالمانه و تنها از روی صدق نیت طرح شده بودند و از آن جهت که همگی بنا بر کتاب معروف "سنن النبی" (به نگارش علامه طباطبایی) داشتند در صحت آن ها نمی توان کمین حرفی زد. حال سوالی در ذهن بسته و محدود این حقیر سر تا پا اشتباه و تقصیر نقش بسته: اگر این سوالات به قول معروف "موهن" می باشند، چرا ریشه ی آنان در چاپ های بعدی تقطیع نشده، جرحی بر کتاب فوق الذکر صورت نپذیرفته و تعدیلی دامنگیر آن نگشته و نمی گردد؟ مگر سایر کتب، حتی نوشته های مشتریان صریح القلم و قدیم وزارت معظم ارشاد اسلامی چون سعدی و حافظ و مولانا، مشمول همین قانون لطیف و باریک بین نیستند؟

به شخصه علاقه مند شدم کتبی از این دست را برای طیب خاطر و تفریح ذهن خریداری کرده و حال که به پایان سال "پیامبر اعظم (ص)" نزدیک می شویم در مورد نکات فلسفی و غامض درون آن تأملی داشته و بر دانش ناچیزم بیفزایم. باشد که مقبول حق افتد.

و در پایان از همه ی دوستانی که از طرق مختلف (و بعضآ عجیب!) تولد من در 4 اسفندماه را تبریک گفته و برایم در امتحان ارشد موفقیت آرزو کرده اند، قدردانی می کنم.

/ 22 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شاهرخ ناظمی

البته درست است. اما طرح سوال از آن سخیف است. حلیه المتقین را خوانده ای؟ آنجا که از امام میپرسند اگر چنین کنیم چه؟ و ایشان میگویند باکی نیست ... خوب اگر بخواهد به عنوان سوال تستی مطرح شود که فاجعه است

سليم

نويسنده کتاب مذکور خيلی وقت پيش عمرش رو داده به پرزيدنت اويل برای همينه که نميشه ايشون رو گرفت و بحاطر نوشته هاش مواخذه کرد. ولی قبول کنيد که طرح چنين سوالاتی (حتی اگر تو قرآن هم بوده باشه) احساسات ملت ايران رو جريحه دار می کنه. بايد قبول کنی که ملت ايران به دين رنگ و لعاب ديگه ای دادند. و حاضر نيستند تصویری که خودشون از دين دارند حتی يک ذره لکه برداره. حالا این تصویر درست باشه یا غلط.

sunset

اینجا فاصله از قرن ۲۱ تا قرون وسطی و سيطره ی دين در زندگی چيزی جز يک چشم به هم زدن نيست

هملت

سلام من پیشاپیش سالروز تولد تان در سال ۱۳۸۶ را با چند ماه جلوتر تبریک می گویم(این هم یه مدلش) دیگه چه خبر؟

bacchus

با یه خورده!! تاخیر تولدت مبارک....

سعيد

بنام خدا.سلام. من هم سال خوبی رو برات آرزو ميکنم. شاد و سلامت باشی.

عليرضا

جدی جدی عجب سوالايی بودا وحشتناک.سال نوت مبارک مارو که فراموش نکردی.؟؟!!!

خاطراتچی

سلام. با تشکر از لطفتان و عذر خواهی از تاخیر در ضمن سال نو را به شما تبریک می گویم موفق باشید

سال نو مبارک. اميدوارم امسال طعم شیرین قبولی ارشد را بچشيد. در رابطه با اين توهين به ساحت پيامبر واقعا متاسفم. به اسم تبليغ دين تيشه به ريشه اسلام ميزنند. اميدوارم زمانی برسد ک آگاهانه و به دور از تعصب به مسلمانيمان افتخار کنيم.

شايان

فرصتی ایدآل برای شما که به دنبال شغلی مناسب هستید. شما با سرماییه فقط 10000 ریال میتوانید این شغل را داشته باشید. http://www.masbi.com?reagent=00tx0j